Prevencia

Prevencia je číslo 1 v boji proti chorobám

Už niekoľko týždňov počúvame z každej strany o Koronavíruse. Šíri sa stále viac a do mnohých krajín Európy. Okrem Antarktídy je už na každom kontinente. Treba sa ho naozaj báť? Dá sa proti nemu bojovať? Postačí nám obyčajná prevencia? Otázok je mnoho a riešenia samozrejme existujú.

Prečo sa prevencia považuje za základ zdravia?

Základom ochrany nielen pri Koronavíruse, ale akýchkoľvek vírusových ochoreniach je prevencia. Ľudia častokrát nerobia nič pre zlepšenie svojho zdravia a keď to na nich príde, tak chcú riešenie, ktoré zaberie okamžite. Takáto cesta však nie je správna ani fungujúca. O svoje zdravie sa treba starať pravidelne počas celého roka a nie iba vtedy, keď ochorieme, alebo keď hrozí riziko vírusov.

Silná imunita a pevné zdravie si totižto poradia s rôznymi vírusmi a baktériami. Niekto má dobrú imunitu a stačí mu ju občas podporiť tekutým Vitamínom C, niekto naopak potrebuje telo posilniť a pridá si aj BorelissPro, či ProSelect

Kto však nechce investovať do prevencie môže urobiť aspoň týchto pár vecí:

 • umývať si ruky mydlom a vodou alebo prostriedkom na báze alkoholu
 • zakrývať si nos a ústa, pri kašľaní a kýchaní vreckovkou, alebo ohnutým lakťom
 • vyhýbať sa blízkemu kontaktu s ľuďmi, ktorí majú príznaky nádchy alebo chrípky
 • mäso a vajíčka dôkladne prevariť
 • zabrániť nechránenému kontaktu s divými alebo hospodárskymi zvieratami   

Komplexný balík pre tých, ktorí sa boja koronavírusu priamo od nášho Dr. Kardasza:

Nemajte strach a starajte sa o svoje zdravie komplexne. Všetkým, ktorým na svojom zdraví skutočne záleží odporúčame stať sa členom klubu a registrovať sa priamo u výrobcu.

Fiber DuoLife

Fiber ako 1 na trhu pre bohatý zdroj vlákniny

Nečakajte na zdravotné problémy práve naopak eliminujte ich. Užívaním vlákniny v podobe Fiber výživového doplnku sa postaráte o zdravý tráviaci trakt, z ktorého vzniká množstvo zdravotných chorôb a neduhov. Žijeme v dobe, kedy máme dostatok informácií k tomu, ako žiť dlhý a plnohodnotný život. Je potrebné však vystúpiť zo systému, ktorý nám hovorí, že byť chorý je normálne.

Prečo by ste mali používať vlákninu Fiber

Zdravý organizmus by mal byť cieľom každého človeka. Tak, ako sa poctivo staráme o svoje automobily či svojich domácich zvieracích miláčikov, nemali by sme zabúdať na seba. Nie je žiadnym tajomstvom, že počas svojho života dávame zabrať najviac nášmu tráviacemu traktu. Nesprávna životospráva či alkohol spôsobujú gastrointestinálne problémy, zápchu, zápaly, záhu a mnoho iných zdravotných komplikácií. Správnym užívaním vhodných výživových doplnkov sa dokážeme v živote vyhnúť mnohým zbytočným komplikáciám. Pretože byť zdravý je normálne a nie je v poriadku chodiť po lekároch, lebo tak to robia všetci. Prevezmite zodpovednosť za svoje zdravie a zmeňte svoj život. Dajte si vlákninu Fiber, ktorá podporuje správne vstrebávanie živín z tráviaceho traktu, správnu funkciu žlčníka a ktorá vás zbaví záhy.

Fiber tekutý verzus Fiber powder

Prečo je vláknina taká dôležitá pre náš organizmus? Vláknina je totiž základom zdravého organizmu. Môžete ju získať konzumáciou vhodnej stravy, ale nikdy nezískate požadované denné minimum. Preto je jednoduchšie a rýchlejšie riešenie dopĺňať vlákninu pomocou doplnkov výživy DuoLife, ktoré sú 100% prírodné a zostavené na základe najnovších výskumov v oblasti zdravia a medicíny.  Vyberte si medzi vlákninou Fiber v tekutej forme a vlákninou Fiber powder v práškovej forme. Aký je medzi nimi rozdiel? Tekutá forma vlákniny je vhodná pre ľudí so zápalmi tráviaceho traktu a pre ľudí, ktorí chcú podporovať správne vstrebávanie živín z tráviaceho traktu. Prášková forma vlákniny je ideálna na varenie a vhodná pre ľudí, ktorí chcú podporovať správne funkcie žlčníka či tých, ktorých páli záha. 

Každopádne pravidelnou konzumáciou vlákniny Fiber sa znižuje percento tráviacich, obehových a imunitných problémov a s tým súvisiacich zdravotných problémov. Vyznačujú sa vysokým obsahom rozpustnej vlákniny, klinicky testovanými zložkami, sú 100% prírodné, gluten free a vhodné aj pre vegánov. Spoznajte unikátny výživový doplnok DuoLife Fiber a ostatné výživové doplnky, ktoré zmenia váš život nielen po zdravotnej stránke.

ProImmuno vs BorelissPro

6 benefitov ProImmuno a BorelissPro

ProImmuno a BorelissPro sú inovatívne výživové doplnky, ktoré účinne bojujú proti vírusom a baktériám v organizme človeka. Sú dôležitou súčasťou zdravého životného štýlu každého človeka na zvýšenie imunity organizmu. V tomto článku vám vysvetlíme, aké benefity od nich môžete očakávať, aký je medzi nimi rozdiel a aj to, kedy je najvhodnejšie ich užívať.

Šesť výhod, ktoré vám prináša ProImmuno

Výživové doplnky značky DuoLife sú vo všeobecnosti tak vysokej kvality, že o ich účinkoch niet pochýb. V žiadnom prípade nepreháňame, ale vychádzame z vlastných skúseností a skúseností mnohých užívateľov. DuoLife Medical Formula ProImmuno bol vyvinutý na základe najnovších vedeckých výskumov najmä v súvislosti s vírusovými infekciami horných dýchacích ciest, ktoré sa vyskytujú hlavne v prechodných ročných obdobiach. Užívaním ProImmuno podporujete funkcie imunitného systému, dýchacieho systému aj činnosť kardiovaskulárneho systému. Pomáha chrániť organizmus v stave zníženej imunity, najmä v období výskytu rôznych infekcií. Je podporou pri problémoch s opakovanými vírusovými a bakteriálnymi infekciami horných a dolných dýchacích ciest. Organizmu pomáhať bojovať so zápalmi.

BorelissPro ako základ vášho imunitného systému

DuoLife Medical Formula BorelissPro nám pomáha udržiavať optimálny stav tela, najmä v súvislosti s bakteriálnymi, protozoálnymi a plesňovými infekciami vrátane ochrany organizmu pred účinkami kliešťov alebo komárov. Okrem iného BorelissPro podporuje antioxidačné procesy, funkcie imunitného systému, činnosť kardiovaskulárneho systému a činnosť osteoartikulárneho systému. Oba prípravky sa navzájom doplňujú vo svojich funkciách zameraných na podporu stavu imunitného systému. Je vedecky dokázané, že dobre fungujúci imunitný systém je nielen kľúčom k udržaniu zdraviu, ale môžeme vďaka nemu oveľa ľahšie a účinnejšie bojovať proti prebiehajúcim infekciám. 

Kedy je najvhodnejšie užívať ProImmuno a BorelissPro

Keď už viete, čo máte užívať určite vás bude zaujímať, kedy je to najvhodnejšie obdobie. Na podporu imunitného systému je vhodné využívať obidva výživové doplnky počas celého roka. V jarnom a letnom období sa odporúča využívať BorelissPro. V jesennom a zimnom období, kedy máme obdobie zvýšeného výskytu vírusových ochorení dolných a horných dýchacích ciest prichádza na rad ProImmuno. Aj keď by sa mohlo na prvý pohľad zdať, že oba produkty sú určené na imunitu a nie je potrebné ich užívať súbežne, nie je to tak. Obidva produkty majú rozdielne zloženie a je dobré prispôsobiť ich užívanie individuálne pre každý organizmus.

Nebojte sa vybrať si ten správny produkt pre vaše zdravie na stránke Farby ZDRAVIA, ktorá je partnerom spoločnosti DuoLife a na ktorej stránke nájdete inovatívne výživové doplnky, potravinové doplnky a prírodnú kozmetiku s overenými účinkami.

Novinky

Aktuálne novinky z DuoLife

Milí naši fanúšikovia a priatelia,
máme pre vás hneď niekoľko fantastických NOVINIEK. Novinky z DuoLife budú ako vždy stáť za to, tak poďme na to.

Novinka: My Blood – Moja krv

Prvou novinkou je náš nový 100% prírodný produkt s názvom My Blood – Moja krv. Fantastický, tekutý výživový doplnok vytvorený z vitamínov, prvkov a extraktov z ovocia a zeleniny. Je to tekutá morfológia, ktorá pomáha udržať správne množstvo červených krviniek a vytvárať krv. Vášmu organizmu dodá fantastickú energiu a skvelú kondíciu. Účinok je čisto prírodný a zaručený!

Viac o produkte Moja krv sa dozviete tu: https://www.farbyzdraviashop.sk/tekute-doplnky/duolife-moja-krv/ 

Novinky z kozmetickej rady Beauty Care

Ďalšou bombastickou novinkou je, že spoločnosť DuoLife S.A., ktorej sme partnermi rozširuje svoje portfólio produktov o segment BEAUTY (krása).
V segmente ZDRAVIE valcuje neuveriteľným tempom, pretože produkty, ktoré vyrába nielen krásne vyzerajú, ale aj 100% fungujú. A to všetko so 100% súladom s prírodou.

Spoločnosť DuoLife zainvestovala a kúpila výrobný závod aj s laboratóriom, v ktorom bude vyrábať INOVATÍVNU, PRÍRODNÚ a ZDRAVÚ kozmetiku. Celý proces výroby, tak bude pod dohľadom odborníkom so 100% kontrolou. Vlastný výrobný závod + dohľad odborníkov + bezpečnosť = čistá prírodná kozmetika. Bude to absolútna pecka!

Prvé kozmetické produkty budú prezentované už 15.11.2019 na semináry LDS (Leadership Development Seminars).
Novinky z DuoLife nie sú iba o produktoch, ale aj o zmene životného štýlu. Chcete byť pritom a dozvedieť sa viac o celej spoločnosti DuoLife? Nielen to, že spoločnosť je fenomenálna v oblasti ZDRAVIA, KRÁSY, ale aj o tom, ako zmeniť váš život k lepšiemu a šťastnejšiemu životu?

Pridajte sa k nám už 15.11.2019. Pre viac informácií nám napíšte, alebo si lístok kúpte priamo tu: https://myduolife.com/trainings/events/203,details,1st-time-on-lds-ticket-for-foreigners-and-translations.html

Poslednou novinkou, ktorá na prvý pohľad nebude veľmi pozitívna je mierne zvýšenie cien niektorých produktov. Dôvod zvýšenia je čisto zákonný. Ako sme už spomínali vyššie, spoločnosť DuoLife na Slovensku expresne rýchlo rastie, čo znamená, že obraty sú natoľko vysoké, že je potrebné platiť Slovenskú DPH.

Uvediem konkrétny príklad:
Založíte si Firmu s.r.o. a keďže začínate podnikať, nemáte ešte veľké obraty, tým pádom nie ste povinný platiť DPH. Akonáhle však vaša firma dosiahne zákonom stanovený obrat, ste povinný platiť štátu DPH.

Ako môžem získať produkty lacnejšie alebo zadarmo?

V každej situácii však treba nájsť pozitívne riešenie. Preto, ak chcete získať produkty lacnejšie, alebo zadarmo a ešte k tomu aj bonusy, ako napr:

 • kontakt na Dr. Katerynu Korol, ktorá vám poradí, ktorý produkt je najvhodnejší pri vašich zdravotných ťažkostiach
 • produkty zadarmo
 • vstup na školenia a eventy, ktoré vás posunú na iný level (napr. Dr. Kardasz, BDS, LDS)
 • bonusy za aktívnosť
 • našu podporu 24/7
 • skvelých ľudí a nových priateľov

…tak vám ponúkame najvýhodnejšie riešenie a to priamu registráciu. Registráciu urobíte na tomto linku, prípadne nás kontaktujte a radi vám s ňou pomôžeme:

https://stanislav.myduolife.com/register/initial.html

Je načase zistiť, že žiť sa dá zdravo, dlho a uvedomelo. Pretože s DuoLife, je človek v centre pozornosti.

Peter Planieta

Žijem uvedomelo

Nedávno sa konala v Bratislave konferencia o zdraví v rámci sociálnej kampane “Žijem uvedomelo” na ktorej sa tentokrát predstavila slovenská špička v oblasti zdravia a zdravého životného štýlu.

Aj napriek extrémne horúcemu počasiu sa približne 100 ľudí rozhodlo vymeniť svoj čas strávený pri vode za čas strávený na konferencii. Je to úžasný pocit, keď vidíte, koľkým ľuďom záleží na ich zdraví.

Prednášajúcim tentokrát nebol obľúbený Dr.Kardasz, ale jeho slovenská náhrada v podobe Petra Planietu.

A o čom je vlastne celá konferencia? Peter Planieta ju začal jednoduchým a múdrym príkladom. Všetci vieme, ako sa napr. umývajú okná, alebo, ako sa vysáva podlaha. Znie to jednoducho, veď hádam každý vie, ako sa to robí. Čo si však veľa ľudí neuvedomuje, je to, že múdre je, ak túto činnosť vykonávate pravidelne, aby to malo zmysel a ten správny efekt, čiže, aby sme mali doma čisto.

Tak isto je to aj so zdravím. Keď sa o neho pravidelne, tzv. uvedomelo staráme, netrápia nás choroby, sme vitálny a plný energie a ani nás nenapadne, žeby sme mali navštíviť lekára. Zdraví ľudia jednoducho nemajú dôvod ho navštíviť.

Takže, ak chcete vedieť:

 • Ako sa vysporiadať s nástrahami modernej doby?
 • Ako bojovať proti parazitom, borelióze, kardiovaskulárnym ochoreniam a bolestiam kĺbov?
 • Ako účinne detoxikovať telo od toxínov a obnoviť normálnu bakteriálnu flóru v tráviacom trakte?
 • Ako zlepšiť metabolizmus a regenerovať vnútorné orgány?
 • Ako zlepšiť vstrebávanie prijatej potravy, zvýšiť schopnosť absorpcie vápnika?
 • Ako účinne posilniť imunitný systém a chrániť telo pred rakovinotvornými nádormi?
 • Ako zmierniť stavy únavy, úzkosti, nervovej hyperaktivity, depresie?
 • Ako rozšíriť svoje vedomosti o zdravom životnom štýle?
 • ……tak potom ste všetci srdečne vítaní 🙂

Peter Planieta

Je poradca zdravého životného štýlu. Zdravému životnému štýlu a zdravej strave sa venuje viac ako 19 rokov. K tejto oblasti sa dostal cez bojové umenia – aikidó, čchi kung a taj čchi. Vyskúšal sám na sebe rôzne stravovacie štýly – stravu: vegetariánsku, delenú, surovú – živú, stravovanie podľa krvných skupín a nakoniec spoznal makrobiotiku – energie Ying a Yang a stravu podľa piatich elementov. Absolvoval množstvo kurzov o zdravej výžive, liečbe, diagnostike, kurzy osobnostného rozvoja a iné. Z tejto oblasti má doma okolo 700 kníh. Táto oblasť ho natoľko nadchla, že sa jej začal profesionálne venovať. 

Tento mesiac nás ešte čakajú 2 konferencie o zdraví a to:

 • 25.6. v Martine o 17:30 – 20:30 h
 • 26.6. v Prešove o 18:00 – 21:00 h

Lístky si môžete zakúpiť na tomto linku, alebo priamo cez nás, keďže lístky sa dajú zaplatiť iba pomocou PayPal.
Stačí, ak nám napíšete na email: info@farbyzdravia.sk

Tešíme sa na vás!

Keratín

Keratin Hair Complex – tekutý doplnok stravy

S hrdosťou Vám predstavujeme nový produkt DuoLife – Keratin Hair Complex, ktorý je rozšírením kvapalnej línie našich výrobkov Liquid Formula. Od 16. Júna 2019 v predaji.

Keratin Hair Complex je inovatívny doplnok stravy, ktorý zaručuje zdravie a krásu vašich vlasov.

DuolIfe Keratín

Tekutý Keratín je unikátny produkt na báze perorálne podávaného keratínu, ktorý je výnimočný vo výživových doplnkoch na svetových trhoch. 

Klinický vzorec a najnovšia technológia použitá pri jeho výrobe pomohli získať kompozíciu, ktorá presne napodobňuje štruktúru vlasov. 100% obsah rastlinného extraktu z nášho výrobku robí vaše vlasy hladkými, silnými a dodáva vlasom odraz a zdravý lesk. Efekty sú vďaka tomu viditeľné už po troch mesiacoch používania*.

Komplexné pôsobenie v troch krokoch:

I. KROK – Podporuje rast vlasov 

Extrakt z čiernej ryže a opuncie mexickej ovplyvňuje podporu rastu vlasov indukciou množenie buniek v dolnej časti vlasových cibuliek. Efektom sú tzv. “Baby hair”.

II. KROK – Spomaľuje vypadávanie vlasov 

Unikátna kompozícia zložiek bola vytvorená tak, aby sa optimalizoval proces stimulácie a obnovy vlasov. Všetky použité zložky sa vzájomne dopĺňajú a vytvárajú kvapalnú keratínovú terapiu obnovy vlasov. Aplikáciou tohto prostriedku je možné obmedziť nadmerné vypadávanie vlasov. 

III. KROK – Pomáha zvýšiť hustotu a objem vlasov 

V prípravku Keratin Hair Complex sú obsiahnuté plody amalaki, ktoré sú zdrojom vitamínu C, dôležitého pre vlasovú výživu. Nedostatok vitamínu C sa pričiňuje k zhoršeniu činnosti kože na hlave, čo potom pôsobí poruchy procesu vytvárania vlasu a objavujú sa problémy s vypadávaním vlasov. Extrakt, ktorý je obsiahnutý vo výrobku z jadier hrozna, ovplyvňuje výživu a stimuláciu vlasových cibuliek. Tieto zložky sú rozhodujúce pre lepšiu štruktúru vlasu a utesnenie jeho ochrannej vrstvy.

Tajomstvo Keratin Hair Complex spočíva v jeho výnimočných vlastnostiach, priaznivých pre zdravie a krásu. 

Tento prípravok je ďalším z inovatívnych produktov DuoLife vytvorený s myšlienkou na Vás. Umožňuje dbať zároveň o zdravie aj o krásu, čo dodatočne zdôrazňuje jeho jedinečný charakter. Myslite na svoje vlasy a dôverujte prípravku Keratin Hair Complex, s ktorým sa budete cítiť výnimočne každý deň!

Terapia keratínom

Použité zložky sú 100% prírodné a boli klinicky overené. Ich účinnosť bola potvrdená testami na rast a kondíciu vlasov. Suroviny použité v procese formulácie majú potvrdenú účinnosť v prípade perorálneho použitia; prostriedok je určený pre ženy aj mužov.

Zloženie:

Pyré z guavového ovocia, šťava z plodov malín, formula extraktu z čiernej ryže a kvetov opuncie figovej štandardizovaná pre obsah antokyanínov (250mg/50ml), extrakt z ovocia embiliky lekárskej štandardizovaný pre obsah vitamínu C, extrakt z organických hrachových výhonkov (100mg/50ml), solubilizovaný keratín (100mg/50ml), extrakt z listov pŕhľavy dvojdomej (70mg/50ml), extrakt z hroznových jadierok štandardizovaný pre obsah polyfenolov (50 mg/50 ml), extrakt z prasličky roľnej (50 mg/50 ml). 

Užívanie:

25 až 50 ml jedenkrát denne pred jedlom. Pred použitím pretrepať. Nepresahujte doporučenú dávku na spotrebu počas dňa. Produkt sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Vyvážený spôsob stravovania a zdravý životný štýl sú nevyhnutné pre správne fungovanie tela.

Skladovanie:

výrobok uchovávajte pri izbovej teplote, mimo dosahu deti. Po otvorení uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 30 dní. Chráňte pred priamym slnečným žiarením. Vzhľadom na to, že doplnok stravy DuoLife je prírodný produkt, chuť a konzistencia jeho jednotlivých šarží sa môže líšiť v závislosti od sezóny a surovín použitých pri výrobe. Prípadné usadeniny tvoria prírodné zložky a je to typický proces pre takéto produkty. Pre zníženie množstva usadeniny pred použitím pretrepte.

DuoLife ProOptical

Výživový doplnok pre oči – ProOptical

Výživový doplnok pre oči DuoLife Clinical Formula ProOptical® je nová kapitola vo výživových doplnkoch a zdroj prírodných zlúčenín s ochranným účinkom pre očné orgány, ktorá je uzavretá v inovatívnej, dvojfázovej kapsule s predĺženým uvoľňovaním.

Receptúra obsahuje vo svojom zložení množstvo surovín s početnými klinickými štúdiami (viac ako 4200 testovaných pacientov).

Proces videnia sa u človeka vykonáva prostredníctvom jedného z hlavných zmyslov, pomocou ktorého prijíma asi 90% z celkového množstva plynúcich informácií – zrak. Preto je podstatou riadneho prijímania väčšiny stimulov.

Ochrana zraku a jeho podpora prostredníctvom vhodných výživových doplnkov je mimoriadne dôležitá, preto si vyberte  DuoLife Clinical Formula ProOptical®

ProOptical pomáha vášmu zraku

Výživový doplnok pre oči ProOptical® 

Vystupuje vo forme dvojfázovej kapsuly s modifikovaným, predĺženým uvoľňovaním. Inovatívna, dvojfázová forma predstavuje jedinečnú kombináciu 2 kapsúl – vonkajšej kvapalnej a vnútornej pevnej formy.

Proces absorpcie aktívnych látok obsiahnutých v kvapalnej fáze sa začína už v žalúdku, zatiaľ čo zložky obsiahnuté v pevnej forme budú uvoľnené iba v tenkom čreve, odkiaľ sa priamo dostanú do obehového systému a potom sú prepravované až do tkanív očnej gule.

Dvojstupňový proces absorpcie účinných látok sa vyznačuje najvyššou úrovňou biologickej dostupnosti. 

Výživový doplnok pre oči ProOptical® obsahuje vo svojom zložení prirodzenú, kryštalickú formu luteínu a zeaxantínu, ktorá je získaná vďaka patentovanej technológii. Majú hlboký vplyv na tempo a zároveň aj na účinnosť biologickej dostupnosti.

Najvyššiu biologickú dostupnosť zložiek potvrdzuje viac ako 70 klinických štúdií (zahŕňajúcich viac ako 4200 pacientov).

Štúdie zahŕňali kvantitatívny pomer luteínu a zeaxantínu 5:1, čo znamená, že zrakový orgán používa najdôležitejšie aktívne látky dodávané v maximálnom množstve. 

Zloženie DuoLife Clinical Formula ProOptical® bolo obohatené o niekoľko látok, ktoré podporujú správne fungovanie zrakového orgánu a chránia oči pred škodlivými účinkami UV žiarenia a voľnými radikálmi. 

Aktívne zložky

– Luteín  absorbovaním modrého svetla ovplyvňuje redukciu fotochemických poškodení spôsobených viditeľným svetlom s krátkou vlnovou dĺžkou. Okrem toho, spolu so zeaxantínom vytvára filter na časti sietnici, ktorá je zodpovedná za detailné videnie. Blokuje modré svetlo a zahmlenie zo silného svetla, a zároveň zvyšuje toleranciu očí na jasné svetlo.

Je to obzvlášť dôležité, keď sú naše oči vystavené intenzívnemu svetlu, ako je žiara slnečného svetla, blesk fotoaparátu, alebo oslepujúce nočné reflektory. Na základe vykonaných štúdií sa dospelo k záveru, že luteín tiež vykazuje množstvo zdravotných výhod pre pokožku. 

– Astaxantín  patrí do rovnakej skupiny xantofylových karotenoidov ako luteín či zeaxantín a zlepšuje očné akomodáciu. Okrem toho má význam pre obnovu ciliárneho tela, čím ovplyvňuje vyrovnanie pocitu očnej únavy, ktorá je silne pociťovaná každý deň, vzhľadom na prácu na monitoroch, nedostatočné osvetlenie, znečistenie životného prostredia, UV žiarenie, ako aj na existujúce očné vady.

Surovina používaná v procese formulovania má klinické štúdie, ktoré potvrdzujú pozitívne účinky v prípade zníženia príznakov astenopie. 

– Krocín a Safranal – látky s antioxidačnými vlastnosťami, chránia oči pred škodlivými účinkami ultrafialového žiarenia (UV). 

– Vitamín C – získaný z aceroly  má pozitívny vplyv na syntézu kolagénu, stavebnú zložku očného sklovca. 

– Zinok  minerálna zložka podporujúca proces videnia, ktorá sa vyskytuje v sietnici oka v najväčšom počte. Jeho nedostatok môže viesť ku krátkozrakosti. 

– Mikroenkapsulovaný lykopén  je zodpovedný za ochranu zrakového orgánu pred škodlivými účinkami voľných radikálov, okrem toho sa aktívne podieľa na prevencii makulárnej degenerácie a jeho účinky boli potvrdené klinickými štúdiami. 

– Schizadrin  obsiahnutý v extrakte  čínskeho citróna  – Mikroenkapsulovaný lykopén 

– Antokyány  stimulujú očnú mikrocirkuláciu a priaznivo ovplyvňujú ostrosť videnia po súmraku.

Pozrite si video

DuoLife Clinical Formula ProOptical®
Sunvital Natural Kids Formula

Doplnok pre deti: SUNVITAL NATURAL KIDS

Zdravie našich detí je nám častokrát prednejšie ako vlastné. Preto sa vždy snažíme dať našim ratolestiam len to najlepšie. Snažíme sa zabezpečiť ich správny vývin a plnohodnotné zdravie pri ich vývoji. Preto prichádza Sunvital Natural Kids Formula.

Prvých 12 rokov

Prvých 12 rokov dieťaťa je najdôležitejších. Organizmus si v tomto období vytvára imunitný systém. Ten je dôležitý, pretože chráni organizmus pred mikroorganizmami, ako sú baktérie, vírusy, či huby. Organizmus dieťaťa je v tomto období náchylnejší na vplyv patogénov. Preto je dôležité znížiť riziko infekcií a podporiť rozvoj imunitného systému.

SunVital

Je prvým zo série výrobkov DuoLife Kids Formula, ktoré sú určené pre najmenších. Sirup obsahuje prírodné rastlinné zložky a organicky viazaný zinok.

Čo obsahuje?

 • červené hrozno
 • plody ostružiny
 • ruža šípová
 • med
 • baza čierna
 • plody aceroly
 • SunVital (patentovaná receptúra získaná z inaktivovaných buniek kvasiniek Saccharomyces cerevisiae)
 • pelargónia
 • semená tekvice obyčajnej
 • cesnak (áno správne čítate 🙂 )
 • právenka latnatá


Pozrime sa na to detailne

Červené hrozno je zdrojom vitamínov B, E a K i karoténu a zároveň obsahuje vzácne minerálne prvky ako meď, železo, vápnik, horčík, draslík a bor. Podporuje odolnosť organizmu a napomáha v odstraňovaní toxických látok z organizmu.

Plody ostružiny obsahujú mnoho vitamínov, okrem iného A, E, K, niacín, ryboflavín a tiamín. Vďaka vysokému vitamínu C a kyseliny elagovej podporujú imunitný systém. Ostružina je taktiež výborným zdrojom antokyánov, ktoré vykazujú širokospektrálnu biologickú aktivitu, ktorá je založená hlavne na antioxidačnom účinku.

Vedeli ste, že Ruža šípová obsahuje 30 až 40 násobné väčšie množstvo vitamínu C ako citrusy? Vďaka tomu podporuje imunitný systém a posilňuje organizmus. Obsahuje aj vitamíny ako A, B, C a K a taktiež aj flavonoidy, ktoré podporujú fungovanie organizmu.

Med je pripravený v prípade oslabenia imunity a napomáha k zvyšovaniu antioxidačnej odolnosti organizmu.

Baza čierna pôsobí ako antioxidant, vďaka čomu napomáha v ochrane tkania pred pôsobením voľných radikálov.

Hlavným zdrojom antioxidantov je Acerola, ktorej plody sú zdrojom vstrebávateľného prírodného vitamínu C a obsahujú aj väčšie množstvo vitamínu A, tiamínu a ryboflavínu.

SunVital Natural Kids Formula je patentovaná receptúra získaná z inaktivovaných buniek kvasiniek Saccharomyces cerevisiae/organicky viazaný zinok. Posilňuje organizmus z hľadiska náležitej činnosti imunitného systému. Pomáha udržať vhodnú rovnováhu pH a pozitívne vplýva na kognitívne schopnosti.

Pelargónia vplýva pozitívne na činnosť dýchacej sústavy v období zvýšeného výskytu prechladnutí a infekcií horných i dolných dýchacích ciest. Štandardizovaný extrakt z koreňa pelargónie má širokospektrálne účinky.

Semená tekvice obyčajnej sú zdrojom polynenasýtených mastných kyselín, vitamínov A, C, E a B2 i B6. Posledné dva podporujú spolu s vitamínom A organizmus v tom, aby správne fungovala sliznica a dýchacie cesty.

Cesnak je zdrojom aliínu a priaznivo vplýva na dýchacie cesty. Podporuje prirodzenú mikrobiálnu flóru a napomáha lepšie prekrviť koronárne cievy.

Právenka latnatá (Andrographis paniculata) je bylina, ktorá sa prirodzene vyskytuje v Indii a na Sri Lanke. Hlavnou aktívnou zložkou je andrografolid, ktorý patrí do skupiny diterpénov a ktorý podporuje činnosť imunitého systému.

Business Development

BDS konečne v Bratislave

Tak a je to tu. BDS, alebo inak povedané “Business Development Seminars” už aj v Bratislave. Presnejšie 21.10.2018 v hoteli Gate One v Bratislave.

Tí, čo ste boli na nedávnej Konferencii o zdraví viete, že opäť príde aj úžasný Dr. Piotr Kardasz. Človek, ktorý pomáha tam, kde lekári zlyhajú.

Jedným z ďalších hostí, ktorý sa už túto nedeľu predstaví na prvom BDS je Darius Mietlicky. Mladý muž (37 rokov), ktorý má rodinu (3 deti) a už 4 roky pracuje v spoločnosti Duolife. Pracoval v korporátnej spoločnosti, mal svoju firmu, pracoval v MLM marketingu. V každej oblasti mal aj úspechy, ale aj veľké sklamania. Dokázal zarobiť veľa peňazí a vybudovať biznis, ale stále to nebolo ono. Pred štyrmi rokmi prišlo to najhoršie. Ochorelo mu dieťa, ktoré sa od 10-teho mesiaca života vyhádzalo na celom tele chrastami. Lekári 3 roky nevedeli, čo to môže byť. Až kým neprišiel Dr. Kardasz a nepomohol vďaka produktom Duolife. Jeden z mála skutočných príbehov na ktorý sa môžete tešiť už túto nedeľu.

Okrem iného sa môžete tešiť na ďalších zaujímavých spíkrov z oblasti zdravia, osobného rozvoja, podnikania a zdravého životného štýlu. Jednoducho si vyberiete oblasť, ktorá vás najviac zaujíma.

Pre koho je podujatie určené?

 • pre vás
 • pre zamestnanca
 • pre podnikateľa
 • pre študenta
 • pre spokojného človeka, ale aj toho nespokojného
 • pre toho, kto má dobrú prácu
 • pre toho, kto má dostatok peňazí
 • pre toho, kto rád sníva, ale bojí sa urobiť prvý krok za ceste k svojim snom
 • a aj pre toho, kto cíti, že v živote by chcel niečo viac


Z podujatia Konferencia o zdraví si každý účastník odniesol veľmi veľa potrebných informácií nielen o zdraví. Z podujatia BDS si odnesiete ešte omnoho viac, pretože tých informácií, či už v rámci zdravia, podnikania, alebo zdravého životného štýlu bude dosť pre každého.

Takže neváhajte! Bude to veľkolepé a prinesie vám to iba pozitívnu zmenu do života. Pretože, človek je v centre pozornosti a to je základ úspechu pre každého z nás. 

Lístky na podujatie si ešte stále môžete zakúpiť u nás (najneskôr do soboty 20.10.2018), tak neváhajte a kontaktujte nás telefonicky na 0918 281 687, alebo emailom na info@farbyzdravia.sk.

Tešíme sa na vás 🙂 

Dr. Kardasz

Nová línia výrobkov – Medical Formula

Dr. Piotr Kardasz v mene celého tímu spoločnosti DuoLife s potešením predstavuje vylepšenú líniu vysokokvalitných výrobkov Medical Formula.

Vedecká rada dlhé mesiace pracovala na úpravách, ktorých výsledkom je nová línia výrobkov. Je to úspešný príklad spolupráce, ale predovšetkým potvrdenie toho, že celý tím spoločnosti sa neustále zdokonaľuje a zodpovedá Vašim očakávaniam.

Vďaka výskumným prácam sa výrobky DuoLife vo výsledku prelomových činností stávajú funkčnými výživovými doplnkami. Týmto spôsobom otvárajú novú kapitolu v oblasti suplementácie.

Dr. Kardasz vždy hovoril, že ak bude možné niečo urobiť lepšie, tak práve my budeme tí prví, ktorí sa budú snažiť o dokonalosť. Uvedomujeme si, že sektor výživových doplnkov sa celý čas vyvíja a prípravou výrobkov z línie Medical Formula zodpovedáme potrebám trhu. Tieto výrobky splnia očakávania ešte väčšej skupiny spotrebiteľov.

Medical Formula new

Aké zmeny náš čakajú?

Odteraz sú kapsuly s oneskoreným uvoľňovaním použité vo výrobe výživových doplnkov z línie Medical Formula vegánske. Majú certifikát Združenia vegánov a vegetariánov.

Kapsuly použité v procese formulácie sa nerozpúšťajú v kyslom prostredí žalúdka, vďaka čomu je výživový doplnok bezpečne presunutý do čriev. Tam sa poťah kapsuly rozpadne a uvoľní v čreve aktívnu látku, odkiaľ sa zložky dostanú priamo do krvného obehu. Veľkou výhodou tohto riešenia je skutočnosť, že kapsuly nezaťažujú žalúdok. Použité kapsuly výrazne obmedzujú možnosť degradácie výživových látok v porovnaní so štandardnými bežne používanými vo výživových doplnkoch a týmto zabezpečujú najväčšiu absorpciu aktívnych látok.

Okrem toho sme urobili krok smerom k funkčnej výžive. V našich výrobkoch bol použitý inulín z čakanky obyčajnej patriaci do skupiny fruktooligosacharídov (FOS). Za funkčné potraviny považujeme látky, ktoré majú pozitívny vplyv na jednu alebo viac funkcií organizmu okrem nutričného účinku a ich zdraviu prospešné účinky boli potvrdené vedeckými výskumami. Mnohé výskumy preukázali, že pridanie inulínu k bežnej strave môže zabrániť rozvoju niektorých ochorení, ktoré sú spôsobené nesprávnou výživou. Okrem toho fruktooligosacharídy (FOS) zvyšujú biologickú dostupnosť (prípustnosť) minerálnych látok.

Ich zelená farba je spôsobená prírodným chlorofylínom, ktorý má vynikajúci vplyv nielen na črevá, ale aj na fungovanie celého organizmu. Výrobky naďalej neobsahujú GMO ani konzervačné látky, vďaka čomu spĺňajú požiadavky celosvetového trendu výrobkov s čistou etiketou.

Medical Formula